Міфи та факти про ризики нелегальної трудової міграці

  • 90

Фото без опису

Більшість українців замислювалися над тим, аби поїхати на заробітки за кордон, але мало, хто зупиняє себе на думці «Чи це безпечно для мене в першу чергу?». Ризики є, тож для підвищення обізнаності незайнятого трудовою діяльністю населення фахівці служби зайнятості проводять інформаційні заходи. 

Корисна інформація, яка надається фахівцями: 

  • - основні ризики нелегальної трудової міграції;
  • - наслідки нелегального перебування за кордоном та ризики, які очікують у разі виїзду за кордон; 
  • - сутність поняття «торгівля людьми» та групи ризику;
  • - шахрайство під час працевлаштування;
  • - торгівля людьми, форми та види торгівлі людьми тощо.

Все це висвітлюється під час семінарів «Ризики нелегальної трудової міграції». Наприклад, такі заходи систематично організовують фахівці й Компаніївської районної філії обласного центру зайнятості, до яких залучають соціальних партнерів, дотичних до цих питань. 

«У період введеного воєнного стану у категорії ризику залишаються саме жінки та діти. Адже вони першочергово покидають Україну, прямуючи до сусідніх країн, де і можуть зіштовхнутися з ризиками торгівлі людьми. Тому варто не лише бути обачними, а й знати, як уникнути ризиків», - застерігає керівник громадської організації «Чистий аркуш» Ігор Тридуб.

За словами учасників заходу, надана інформація допомогла їм позбутися власних стереотипів, зокрема, які сприяють виїзду за кордон та нелегальному працевлаштуванню. 

Додатковою перевагою відвідування подібних заходів є можливість у форматі  «питання-відповідь» отримати чіткі відповіді на свої питання та усвідомити ризики нелегальної трудової міграції й роботи «у тіні».

Бажаєте отримувати корисну інформацію сфери зайнятості? Запрошуємо відвідати інформаційні заходи, що проводять фахівці центрів зайнятості та філій Кіровоградщини. Орієнтовний графік за посиланням https://cutt.ly/aXcMbjP 

Є питання сфери зайнятості? Звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії обласного центру зайнятості або за номерами, що розміщені тут: https://cutt.ly/BXcMTzn 

Ми є у Telegram-каналі https://t.me/dcz_kir 

Кіровоградський обласний центр зайнятості