Що нового для роботодавців, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб 

  • 68

Що нового для роботодавців, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб

Наразі, роботодавці зможуть отримувати компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Така допомога стала можливою завдяки урядовим ініціативам, а саме - ухваленню відповідної постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року №331 «Про затвердження Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні»

За яких умов роботодавці можуть отримати компенсацію витрат на оплату праці переселенців?

Відповідно до пункту 2 Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб унаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 331, компенсація витрат  надається роботодавцю за умов:

  • що роботодавець перебуває на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • що розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством;
  • подання в установленому законодавством порядку податкової звітності за IV квартал 2021 р. або річної звітності за 2021 рік.

У разі невідповідності роботодавця вказаним вимогам приймається рішення щодо відмови у наданні компенсації.
Таке ж негативне рішення приймається, якщо працевлаштований працівник не відповідає критеріям вказаного Порядку.

Який розмір і на який строк надається роботодавцю компенсація витрат на оплату праці переселенців?

Відповідно до пункту 3 Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб унаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 331, компенсація витрат надається у розмірі 6500 гривень щомісяця за кожну працевлаштовану особу. 
За таких осіб роботодавцем має бути сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.
Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи.

Які документи має подати роботодавець для отримання компенсації витрат на оплату праці переселенців?

Відповідно до пунктів 4 та 5 Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 331 (далі – Порядок), для отримання компенсації витрат роботодавець не раніше ніж через 5 календарних днів після працевлаштування особи подає до базового центру зайнятості (філії обласного центру зайнятості): 

  • заяву; 
  • копію наказу про працевлаштування особи;
  • документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених пунктом 2 Порядку; 
  • відомості про працівників, які є застрахованими особами (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті); 
  • копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. 

 Заява подається роботодавцем до центру (філії), розташованого за місцезнаходженням роботодавця.
Форма заяви затверджена наказом Державного центру зайнятості від 21.03.2022 № 33. Ознайомитись з нею можна на вебсторінці Державного центру зайнятості.
Заява та зазначені документи можуть бути подані до центру (філії) роботодавцем особисто під час відвідування центру зайнятості або на адресу електронної пошти. 
Також передбачена можливість подання заяви в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (процедура визначена в пункті 6 Порядку). 

В які строки перераховуються роботодавцям кошти компенсації витрат на оплату праці переселенців?

Відповідно до пункту 10 Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 331 (далі – Порядок), обласний центр зайнятості здійснює перерахування коштів роботодавцю за перший місяць роботи працівника протягом 5-ти робочих днів після прийняття рішення щодо надання компенсації витрат (отримання відомостей з Реєстру роботодавців отримувачів компенсації витрат через Портал Дія).
При цьому звертаємо увагу, що документи подаються роботодавцем до базового центру зайнятості (філії обласного центру зайнятості). Рішення про виплату компенсації приймається обласним центром зайнятості. Кошти перераховує також обласний центр зайнятості (навіть відносно базових центрів зайнятості).
Пунктом 12 Порядку визначено, що для отримання компенсації витрат за другий місяць роботодавець підтверджує продовження зайнятості осіб, стосовно яких прийнято рішення щодо надання компенсації витрат, шляхом подання повідомлення базовому центру зайнятості (філії) безпосередньо (або на адресу електронної пошти чи засобами Порталу Дія). 
Обласний центр зайнятості здійснює перерахування коштів роботодавцю за другий місяць роботи працівника протягом 5-ти робочих днів після надходження повідомлення про підтвердження продовження зайнятості цих осіб.

Чи передбачаються підстави для повернення роботодавцем коштів компенсації витрат на оплату праці переселенців?

Відповідно до пункту 11 Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 331, у разі припинення трудових відносин, зокрема розірвання строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за  сумісництвом,  до завершення строку виплати компенсації витрат роботодавець протягом п’яти робочих днів з дня такого припинення зобов’язаний повернути суму невикористаної компенсації витрат на рахунок регіонального центру зайнятості. 
Сума, що підлягає поверненню, визначається як різниця між сумою компенсації витрат (6500 гривень) та її розміром, розрахованим пропорційно відпрацьованому працівником часу на місяць.


Щодо яких працівників можуть компенсуватися роботодавцям витрати на оплату праці?

Відповідно до пункту 2 Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 331, компенсація витрат  надається роботодавцю за кожну працевлаштовану особу на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом. 
Компенсація надається як відносно безробітних, працевлаштованих за сприяння центрів зайнятості, так і відносно громадян, самостійно працевлаштованих роботодавцями.
Компенсація надається і відносно працівників, працевлаштованих за сумісництвом. Тобто такі громадяни не обов’язково мають бути звільнені з основного місця роботи на підприємствах, які знаходяться в областях, де ведуться бойові дії.