Які додаткові гарантії передбачені при застосуванні праці осіб з інвалідністю?

  • 242

Фото без опису

 

Відповідно до статті 14 Закону України “Про зайнятість населення”, однією з категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, є особи з інвалідністю. Такі додаткові гарантії забезпечуються, у тому числі:

встановленням для роботодавців нормативу працевлаштування інвалідів;

наданням роботодавцям дотацій за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю на створення спеціальних робочих місць для осіб з інвалідністю;

компенсацією роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування при працевлаштуванні осіб з інвалідністю.

Встановлення нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю передбачено Законом України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”  для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських об’єднань осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, у кількості 1-го робочого місця. Роботодавці самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до вказаного нормативу, забезпечують їх працевлаштування, звітують про таке працевлаштування.

При вирішенні питання працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавці мають право на одержання від державної служби зайнятості безоплатно консультацій з цих питань та подавати до місцевих центрів зайнятості форми звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” для добору осіб з інвалідністю.

З інформацією щодо питань працевлаштування осіб з інвалідністю є можливість ознайомитись на вебсторінці Державного центру зайнятості у розділі “Громадянам” “Людям з інвалідністю”.

 

Більш детально за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/lyudyam-z-invalidnistyu

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості