Листування через Електронний кабінет економить ваш час та ресурси

Листування через Електронний кабінет економить ваш час та ресурси

Олександрійська ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що з 01.01.2025 року набирають чинності норми Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» 18 червня 2024 року № 3817-IX (далі – Закон) щодо електронної ідентифікації онлайн в електронному кабінеті з дотриманням вимог Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» і здійснення листування платниками податків з контролюючим органом через електронний кабінет відповідно до прийнятої контролюючим органом заяви про бажання отримувати документи через електронний кабінет.

Згідно частини 1 статті 42 даного Закону право на отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності надається, за умови реєстрації або взяття на облік суб'єкта господарювання у податкових органах та повідомлення таким суб'єктом господарювання про об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, через які здійснюватиметься відповідний вид ліцензійної діяльності, відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України, та проходження електронної ідентифікації онлайн в електронному кабінеті з дотриманням вимог Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» і здійснення листування з контролюючим органом через електронний кабінет відповідно до прийнятої контролюючим органом заяви про бажання отримувати документи через електронний кабінет.

Згідно пункту 13 частини 1 статті 45 даного Закону підставами для прийняття органом ліцензування рішення про відмову у наданні ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності є наявність інформації, що заявник на дату подання заяви на отримання ліцензії не пройшов електронну ідентифікацію онлайн в електронному кабінеті з дотриманням вимог Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» або не здійснює листування з контролюючим органом через електронний кабінет або контролюючим органом прийнято заяву про відмову отримувати документи через електронний кабінет.

Режим «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету забезпечує можливість створення платниками податкової, фінансової, статистичної звітності, зокрема «Заяви про бажання отримувати документ через електронний кабінет». Для юридичних осіб – форма J13916, для фізичних осіб -  форма F13916

Для подання зазначеної заяви потрібно виконати наступні дії:

1. Увійти до приватної частини Електронного кабінету;

2. Обрати режим «Введення звітності»;

3. Заповнити форму документа (у формі заяви вказати електронну адресу, а реєстраційні дані платника заповнюються автоматично);

4. Підписати та відправити документ до контролюючого органу.

В Олександрійській ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області наголошують: сучасні інформаційні рішення задля покращення податкового супроводу платників податків дозволяють кожному обрати найбільш зручний та прийнятний варіант спілкування з податковою службою. Листування через Електронний кабінет, зокрема обмін документами, - в інтересах платника, оскільки економить час та ресурси.