ПЕРОРАЛЬНА ІМУНІЗАЦІЯ ДИКИХ М'ЯСОЇДНИХ ТВАРИН ВІД сказу

  • 65

Фото без опису

Задля забезпечення стабільної та контрольованої епізоотичної ситуації зі сказу розпочинається проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території України.

Враховуючи запроваджений в країні воєнний стан, ця кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, як і минулорічна, буде проводитись шляхом наземного розподілу принад, які містять високоімунну, безпечну вакцину.

До складу робочих груп увійдуть представники Держпродспоживслужби, органів місцевої влади, мисливського і лісового господарства, тощо. Спільними зусиллями буде здійснено великий обсяг роботи, а саме територія обробітку становитиме 153 359,12 км2 в 14 областях, зокрема у Вінницькій Волинській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій та Чернівецькій областях та лісових угіддях міста Києва.

У разі виявлення подібних принад - не чіпайте їх руками і не переносьте з місць розкладання. Детальніше у спільній із європейським проєктом EU4SaferFood інфографіці − як виглядає вакцина і як здійснюється пероральна кампанія у період воєнного стану.

Довідково. Пероральна імунізація від сказу – один із способів вакцинації тварин, яких неможливо відловити щоб вакцинувати класично (внутрішньом’язевою або підшкірною ін’єкцією). Такий спосіб вакцинації застосовують для диких та бродячих тварин, у яких після поїдання принади з вакциною формується імунітет до збудника сказу, який триває мінімум 1 рік.

Фото без опису