Порядок некомерційного перевезення домашніх тварин з України до Латвії

  • 140

Фото без опису

При некомерційному перевезенні домашніх тварин через кордон Європейського Союзу та інших держав, зокрема Латвії, необхідно дотримуватися певних вимог:

1.Електронна ідентифікація (мікрочіп).

Імплантований під шкіру тварини мікрочіп повинен відповідати стандарту SO11784. 

2. Ветеринарний паспорт міжнародного зразка (фото тварини, якщо вона досягла 1 року).

3. Вакцинація проти сказу.

Лікар ветеринарної медицини робить відмітку у ветеринарному паспорті (назва вакцини, підпис, печатка, дата) після перевірки ідентифікації тварини. Термін дії вакцинації залежить від використаної вакцини і не може перевищувати 1 рік. Вакцинація повинна бути проведена тварині у віці від 3 місяців і не пізніше, ніж за 1 місяць до виїзду. Вік тварини при перевезенні повинен бути старше 12 тижнів.

Комплексна вакцинація проти інфекційних захворювань собак, кішок:

  • -для собак: чума, лептоспіроз, парвовірус;
  • -для кішок: панлейкопенія.

4. Форма 1 ВЕТ, 1 ВЕТ (СНД), ветеринарний сертифікат. 

Форма видається державною службою ветеринарної медицини не раніше, ніж за 3 дні до виїзду тварини за кордон, сертифікат видається державною службою ветеринарної медицини на кордоні та транспорті за 10 днів.

5. Довідка про аналіз крові на титрування антитіл до вірусу сказу. Довідка потрібна між 4 і 12 місяцем після вакцинації проти сказу. Вивчення взятої на аналіз крові повинно проводитися в акредитованій лабораторії, а вміст нейтралізуючих антитіл повинен становити не менше ніж 0,5 МЕ/мл.

6. Дегельмінтизація та інсектоакарицидна обробка тварин, про що свідчать відмітки лікаря ветеринарної медицини у ветеринарному паспорті. Ці процедури повинні бути зроблені додатково між 48 і 24 годинами до від'їзду.

7. При перевезенні тварин використовують контейнер для транспортування, який надійно закривається.

Громадяни України, які вказують Латвію як пункт призначення, повинні протягом п’яти робочих днів з моменту прибуття пред’явити тварину практикуючому ветеринарному лікарю для забезпечення виконання всіх обов’язкових вимог, які оплачуються за рахунок коштів державного бюджету Латвії.

Рекомендуємо враховувати зазначені вимоги при плануванні поїздок. 

Олександрійське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області