Базовий меседж-бокс Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен!»

 • 626

Фото без описуФото без опису

Базовий меседж-бокс Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен!»

 

Меседж

Додатково

1. Для внутрішніх переселенців, які шукають роботу

 1. Інтеграція через працевлаштування внутрішніх переселенців в нові громади – безумовний пріоритет влади та суспільства.

 
 1.  Працевлаштування ВПО – турбота не лише суспільства і держави, а й самих ВПО. Це шлях назустріч одне одному.

 
 1.  Себе можна й треба реалізовувати, де б ти не жив та в яких умовах не опинився б. Це – твій внесок у Перемогу. 

 
 1.  Сьогодні роботи вистачить усім. Вакансій вже більше, ніж було до початку повномасштабного вторгнення. Головне – твоє бажання. Реалізуйся!

 
 1.  Ніхто, крім тебе, не вирішить твою долю. Подбай про майбутнє. Шансів почати нову сторінку життя багато. Не втрать свій!

 
 1.  Починаємо там, де ми є. Використовуємо те, що маємо. Змінюймо життя разом. 

 
 1.  Українські внутрішні переселенці – приклад стійкості для всього світу.

За ініціативи Мінреінтеграції, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.04.2023 № 312-р схвалено Стратегію державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року та затверджено операційний план з її реалізації у 2023 – 2025 роках.
 

 

Одним з ключових заходів, який сприятиме адаптації та інтеграції ВПО в приймаючих громадах, Стратегією визначено їхнє працевлаштування. Зокрема передбачені наступні завдання:

 
 • розроблення та проведення навчальних заходів для ВПО стосовно заснування та розвитку власної справи на базі наявної інфраструктури підтримки підприємництва;

 
 • Постановою Кабінету Міністрів України від 18.04.2023
  № 330 утворено національний Координаційний штаб з питань забезпечення реалізації прав
  і свобод внутрішньо переміщених осіб;

 
 • в областях створені та вже діють Координаційні центри підтримки цивільного населення та Ради ВПО, які надають всебічну допомогу внутрішнім переселенцям.           

 

2. Для роботодавців та громад, що спілкуються з ВПО

 1. . Ми всі допомагаємо ВПО, бо на цьому місці міг опинитись кожен з нас. Українці – одна родина.  

 
 1. . Війна займе певний час. ВПО мають намагатись облаштовувати повноцінне життя собі та своїм родинам на нових місцях. А місцеві громади мають так приймати ВПО щоб вони потім не хотіли їхати.

 
 1. . ВПО мають бути активними на ринку праці. Зараз багато вільних вакансій. На Єдиному порталі Центру зайнятості їх десятки тисяч. Роботи вистачить усім.

 
 1. . Релокований бізнес робить свій внесок в економіку твого регіону. Це – новий досвід, це  жага до відновлення. Підтримай ВПО!

 
 1. . Ворог прагне поглибити соціальну та гуманітарну кризи в Україні, наше завдання цього не допустити.

 
 1. . Кожен роботодавець, який працевлаштовує ВПО, робить відчутний внесок до економічної стабільності та державної безпеки. 

Держава реалізуює бюджетні програми щодо працевлаштування та професійного навчання ВПО. Це:

 
 • Державна програма «Релокації підприємств» (розпорядження КМУ
  від 25.03.2022 № 246-р, постанова КМУ від 17.03.2022 № 305).

 
 • Програма «Доступні кредити 5-7-9%» в рамках Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва (затвердженого постановою КМУ від 24.01.2020 № 28).

 
 • Програма єРобота. Надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу (затверджено постановою КМУ від 21.06.2022                  № 738).

 
 • Надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні (затверджено постановою КМУ від 20.03.2022 № 331).

 
 • Видача ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці (затверджено постановою КМУ
  від 20.03.2013 № 207)

 

3. Для політікуму та громадянського суспільства

3.1.Держава робить все від неї залежне, щоб забезпечити людям, які переселились, умови життя й праці, що будуть не гірші за ті, які були до переселення. 

Проводяться регулярні онлайн наради з питань працевлаштування та професійного навчання ВПО за участі представників профільних міністерств, ДЦЗ, ОВА, благодійних та громадських організацій.  

За результатами проведених нарад вжито таких заходів:

 
 • Мінреінтеграції систематично вживаються заходи з метою координації дій центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо працевлаштування ВПО. 

 

Нинішня кампанія – один з інструментів, який покликаний збільшити кількість ВПО, що знайшли роботу, в рази.   

 
 • ДЦЗ спільно з Мінекономіки змінено технологію видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, яка включає можливість подачі онлайн заявки на окремо створеній платформі.

 
 • Мінекономіки, наказом від 11.04.2023 № 2040 «Про затвердження Переліку професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер» розширено перелік професій, спеціальностей з 70 до 123. Наказ вступив у дію 24.05.2023;

 
 • Мінекономіки спільно ДЦЗ розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до пункту 10 Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану», положеннями якого передбачається можливість залучення незайнятих ВПО працездатного віку, які є застрахованими особами та не мають статусу зареєстрованого безробітного, до суспільно корисних робіт, а також збільшення рівня оплати праці залученим особам до розміру, що не буде перевищувати півтора розміру мінімальної заробітної плати; 

 
 • обласними військовими адміністраціями продовжується розробка комплексних регіональних програм підтримки ВПО, які містять заходи щодо сприяння працевлаштуванню та професійному навчанню вказаної категорії осіб. 

 

Фото без опису

Перелік програм за участі міжнародних гуманітарних організацій, спрямованих на допомогу працевлаштуванню ВПО (за даними моніторингу з відкритих джерел та ресурсів Мінреінтеграції)

 

 • Українсько-британська IT-ініціатива Project Ukraine запустила міжнародну платформу Find Refuge для підтримки українців, які потерпають від війни. Щоб отримати допомогу, потрібно зареєструватися на сайті та заповнити цю онлайн-форму.
 • В Україні стартує програма E-Export Intensive, яка покликана залучити до електронної комерції переселенців, ветеранів і підприємців, що постраждали через війну. Навчальний курс допоможе ознайомитися зі всіма аспектами роботи в сегменті e-commerce, зокрема з відкриттям магазину і здійсненням перших продажів на найпопулярніших платформах eBay, Etsy, Amazon, Shopify. E-Export Intensive протягом червня-липня передбачає серію безкоштовних практичних вебінарів. Долучитися до навчального процесу можна, попередньо зареєструвавшись онлайн.
 • Постраждалі від війни громадяни з Київської, Чернігівської та Полтавської областей можуть взяти участь у проєкті перекваліфікації від Міжнародної організації з міграції (МОМ). Проєктом передбачена можливість для 300 мешканців зазначених регіонів, включаючи внутрішньо переміщених осіб та осіб, які повернулися у громади, пройти навчання й опанувати такі нові спеціальності: · швачка; · кондитер; · бухгалтер; · тестувальник програмного забезпечення; · водій вантажного автомобіля; · перукар; · манікюрник та інші. 

Для мікропідприємств: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScK9_SRDjSqyBwzswEBD7yoIY_u02DN_2HHy7DPoms469PLDQ/viewform 

Для малих підприємств: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc8ESyuJfHegxcCXTZPeVjJthz-i19T_x97Q5BYrT1YzSKKgQ/viewform

 • Благодійна організація «СОС Дитячі Містечка» оголосила грантову програму на створення або відновлення бізнесу. Про це повідомили на сайті організації. До 150 тис. гривень можуть отримати батьки родин із дітьми з-поміж ВПО, які проживають чи зареєстровані в одній з областей: Полтавській, Київській, Івано-Франківській, Чернівецькій або Львівській. А також мають чинний статус ФОП, який вимушено призупинив діяльність. Або якщо ВПО готові відкрити його протягом найближчого місяця. Організатори планують підтримати не менше сотні підприємницьких проєктів. Сумарний бюджет конкурсу – 10 млн гривень. (https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=TuNZ1IESlEqgsDFgaWqB7T5FvRA6Do5Kt-hOAyWNae5UQjBEU0xZWDFPRjE5NEtUMUhWN0xHQURERS4u)

 • В Україні працює кар’єрний проєкт для жінок «ВОНА хаб». Проєкт реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA Ukraine) за фінансової підтримки Посольства Великої Британії та Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA). Це місце, де жінки, які постраждали від війни, можуть знайти підтримку, отримати роботу та професію. Для цього спеціалісти безкоштовно навчають новим спеціальностям і навичкам, допомагають у працевлаштуванні й навіть у розвитку власного бізнесу. Вибір професій різноманітний: від ландшафтного дизайнера до оператора дронів, а кар’єрні консультанти працюють з кожною жінкою індивідуально. Всього працює 7 просторів – у Києві, Львові, Ужгороді, Луцьку, Чернівцях, Запоріжжі та Дніпрі. Докладніше про проєкт і вибір професій – за посиланням https://www.vonahub.org.ua/opys-proiektu/

 • Фото без опису

 • Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису​​​​​​​