Щодо нормативної грошової оцінки населених пунктів

Рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 15.04.2021 «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади», уведеного в дію Указом Президента України від 29.04.2021 № 180/2021 поставлено завдання проведення нормативної грошової оцінки з метою подальшого внесення даних до автоматизованої системи Державного земельного кадастру.

Запроваджено новий функціонал щодо автоматичного формування витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів, відомості про нормативну грошову оцінку яких внесено до відомостей ДЗК, програмним забезпеченням Державного земельного кадастру.

Своєчасне оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів має вагоме соціальне та економічне значення, що впливає на дохідну частину місцевих бюджетів, тому згідно з Законом України «Про оцінку земель» ці роботи проводяться не рідше ніж один раз на 5-7 років та залежать виключно від волевиявлення органів місцевого самоврядування.

На сьогодні 93 населені пункти Олександрійського району Кіровоградської області наразі потребують проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів  на 2022/2023 оціночний рік (до 15 липня 2023 року), перелік доступний за посиланням: https://kirovohradska.land.gov.ua/info/perelik-naselenykh-punktiv-oblasti-iaki-potrebuiut-provedennia-robit-z-normatyvnoi-hroshovoi-otsinky-zemel-naselenykh-punktiv/.