Профілактика інфекційних захворювань під час купання у відкритих водоймах

  • 104

Фото без опису

 

Фото без опису 

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я понад 85 відсотків захворювань передається через воду. Від цих захворювань щороку помирає 25 мільйонів людей. Тому, перш ніж увійти до будь-якої водойми, подумайте про своє здоров’я. 

Через забруднену воду може передаватись ентеровірусна інфекція, гельмінтозні захворювання, вірусний гепатит А. Особливо складно переносять ці захворювання діти.

Необхідно звертати увагу на пісок, який знаходиться на пляжах біля водойм. Він має бути чистим та світлим. Не варто лежати на вологому піску, адже це саме те місце, де бактерії дуже добре себе почувають. До вас на цьому піску могла лежати людина з грибковими захворюваннями або хвора тварина. Хвороботворні мікроорганізми, потрапляючи у вологий пісок, розмножуються і перебувають в ньому від декількох годин до кількох діб. Саме так ви можете заразитися грибковими захворюваннями, тому на пляжі краще носити взуття. 

Покривало на пляжі необхідно використовувати так, щоб ноги і голова не торкались піску. Адже часто дітей на пляжі вражає стригучий лишай. Його джерелом є тварини - дитина може захворіти навіть тоді, коли посиділа на місці, де бігала хвора собака. 

Який би пляж ви не обрали, дотримуйтесь правил особистої гігієни: лежіть лише на килимку, використовуйте пляжне взуття, майте змінний одяг для перевдягання. Це вбереже одразу від декількох проблем. Також варто дотримуватися таких рекомендацій:

  • купайтеся в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях;
  • звертайте увагу на знак «Купатися заборонено!»;
  • якщо вода придатна для купання, то постарайтесь під час купання випадково не ковтнути води;
  • відразу після купання у відкритих водоймах необхідно прийняти душ та змити залишки піску та води зі шкіри;
  • обтирайтесь жорстким рушником (це дозволить видалити забруднення механічно);
  • дотримуйтесь правил особистої гігієни: частіше мийте руки з милом. Овочі і фрукти ретельно мийте під проточною водою, а перед вживанням обробляйте окропом;
  • пийте тільки кип’ячену або бутильовану воду;
  • по можливості зробіть щеплення від гепатиту А та ротавірусної інфекції.

Зазначимо, що небезпека зараження через воду відкритих водойм зберігається з червня по вересень (а в теплих водоймах ще довше).

Олександрійське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області