Штучні квіти на кладовищах – шкода довкіллю

  • 134

Фото без опису

Напередодні Великодня та поминальних днів зазвичай проводять прибирання могил на кладовищах та прикрашають їх вінками й квітами. Та протягом останніх років в Україні точиться дискусія, які ж квіти нести на цвинтар в поминальні дні: живі чи штучні. 

Традиція приносити штучні квіти і вінки на кладовище з’явилася близько 25 років тому. До цього квіти приносили лише живі, а вінки лише з природних матеріалів.

Популярність пластикових квітів пояснюється їх яскравістю, красою, довшим терміном зберігання та дешевшою вартістю в порівнянні з живими. Проте свій яскравий колір ця «краса» втратить вже через два-три місяці, а от негативний вплив ми будемо відчувати ще дуже довго.

На жаль, немає жодного безпечного методу утилізації штучних квітів та вінків. Кожна квіточка складається із кількох деталей, які виготовляються з різного виду пластика. Він, звичай, не маркований, а через це його неможливо розсортовувати для переробки. Тож зазвичай зіпсовані пластикові квіти потрапляють на сміттєзвалища або ж спалюються. 

Захоронення штучних квітів наносять велику шкоду довкіллю. У землі термін їх перегнивання становить понад сто років. Крім того, під впливом сонячного світла та розкладання, пластик виділяє токсичні речовини, забруднюючи ґрунти та ґрунтові води, що є безпечним для здоров’я людини. 

При спалюванні синтетичних матеріалів, із яких виготовлені штучні букети, віночки, виділяється величезна кількість хімічних речовин та сполук, зокрема діоксини, тобто хлоровані вуглеводи, феноли, формальдегіди, сполуки свинцю, ртуті, інших тяжких металів, що є надзвичайно канцерогенними. Вони впливають на стан здоров’я людини та призводять до зниження імунітету, виникнення онкологічних захворювань тощо.

Держпродспоживслужба звертається до мешканців Олександрійського району з проханням не завдавати шкоди довкіллю та створювати нові екологічні традиції. Зберігаючи пам'ять про померлих, пам’ятаймо, що альтернативою штучним вінкам та квітам є живі рослини (барвінок, безсмертник, нарциси, іриси, сухоцвіти тощо). 

Будьмо відповідальними до себе, оточуючих та довкілля!

 

 

 

Олександрійське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області