Профілактика вірусних гепатитів В і С
За оцінками ВООЗ у світі пів мільярда людей хронічно інфіковані гепатитом В або С. У 58% випадках вірус призводить до цирозу а у 78 % - до раку печінки.
Гепатит – це запалення печінки, яке у більшості випадків має вірусну природу. Найбільшу небезпеку для людини становлять гепатити С і В. За поширеністю вони займають перші місця.
Гепатити В і С головним чином передаються через кров та рідини організму (слина, вагінальні виділення, сім’яна рідина, менструація). Тому шляхами передавання вірусу є незахищені сексуальні контакти, хірургічні втручання, стоматологічні процедури, використання нестерильного інструменту для татуювання, пірсингу та вживання ін’єкційних наркотиків. Дитина може отримати гепатит В від інфікованої матері під час пологів.
Основою попередження вірусного гепатиту В є вакцинація. Щеплення проводять новонародженим дітям у перший день життя. Наступні дози - згідно календаря щеплень МОЗ вакцинуватись можуть і дорослі.
Обов’язковою умовою лікування гепатиту В є постійний нагляд лікарів. Гепатит В не виліковується до кінця. Але успішна по життєва терапія запобігає розвитку церозу та онкологічних захворювань.
Рекомендовано пройти курс щеплень людям із груп ризику:
- - медичним працівникам, які мають постійний контакт із біологічними матеріалами;
- - людям , які вживають ін’єкційні наркотики;
- - людям , які живуть із ВІЛ;
- - хворим, які переребуваюь на гемодіалізі;
- - особам, які часто змінюють сексуальних партнерів, а також які живуть статевим життям з інфікованим партнером.
На жаль, наразі не існує вакцини проти вірусного гепатиту С, тому рекомендовано такі засоби профілактики:
- - застосування бар’єрних контрацептивів;
- - користування засобами разового та індивідуального призначення;
- - користування засобами індивідуального захисту (рукавички, окуляри,фартухи тощо);
- - користування стерильними інструментами багаторазового призначення (манікюрний, стоматологічний, хірургічний, інструмент для пірсингу та татуажу, тощо ) .
Захворіти на гепатит може кожен, не залежно від віку, статі та способу життя. Тому за перших ознак гепатиту будь якого виду варто звернутися по допомогу і не гаяти час на лікування.
Дбайте про себе і рідних. Дотримуйтесь профілактичних заходів, а при виникненні перших ознак захворювання – звертайтесь до лікаря.
Будьте здорові!
Відділ державного нагляду за дотримання санітарного законодавства Олександрійського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області