Грип. Прості правила щоб не захворіти
Грип – гостре респіраторне вірусне захворювання з крапельним механізмом передачі, яке характеризується гострим початком, переважним ураженням верхніх дихальних шляхів і загальною інтоксикацією.
Навіть хворий із легкою формою грипу становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів - до 7 днів.
Зазвичай симптоми грипу з’являються раптово, найчастіше це: підвищення температури тіла до 38°С і вище; головний біль, біль у м'язах, біль у горлі; кашель; нежить.
Особливо вразливими до інфекції є: діти віком до 5 років; вагітні; люди похилого віку; хворі на діабет, хронічні легеневі та серцево-судинні захворювання.
За даними ДУ ”Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”, протягом минулого тижня до лікарень через ГРВІ звернулися 2626 жителів області. Із них 51,0 % діти та підлітки віком до 17 років. Згідно показників рівень захворюваності на грип та ГРВІ в Кіровоградській області не перевищує значення епідемічного порогу.
Вірус грипу небезпечний, але якщо дотримуватись простих правил, можна уникнути зараження грипом навіть під час епідемії:
- уникайте скупчення людей: намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви – тримайте соціальну дистанцію (1,5 – 2,0 м) з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби;
- користуйтесь одноразовими масками при необхідності – особливо якщо ви хворієте (маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс);
- регулярно провітрюйте приміщення, робіть вологе прибирання;
- мийте руки - часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте антисептичні засоби для рук на спиртовій основі;
- не торкайтесь руками обличча - на руках дуже багато мікробів, і ви збільшуєте їм шанси потрапити в організм через очі, рот та ніс;
- під час кашлю та чхання прикривайте серветкою рот та ніс — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим;
- будьте фізично активними, по можливості уникайте стресу, висипайтесь, пийте багато води та правильно харчуйтесь;
- вакцинуйтесь, оптимальний час для введення вакцини – початок осені, але щеплення рекомендують робити впродовж всього сезону грипу. Вакцинація посилює здатність організму протистояти грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.
А головне - залишайтесь дома, якщо захворіли! Грип швидко передається, тому так званий "трудовий героїзм" лише сприятиме поширенню інфекції. Зверніться за допомогою до сімейного лікаря – не займайтесь самолікуванням!
Бережіть себе та своє здоров'я!