Небезпека ротавірусної інфекції

  • 221

Фото без опису

Перебування у місцях скупчення людей і обмежений доступ до чистої води є причинами появи «кишкових» захворювань. Майже всі вони легко передаються від людини до людини, а отже є особливо небезпечними під час війни. Ротавірусна інфекція – одне з таких інфекційних захворювань. Її збудником є ротавірус. Від його потрапляння до організму і до появи перших симптомів минає кілька днів.  
Для ротавірусної інфекції характерним є гострий початок: різке підвищення температури тіла, нудота, біль і бурчання в животі, блювання, сильний пронос. Також, може з’являтись нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні.  
Симптоми захворювання переважно з’являються через 2 дні. Блювота й діарея можуть тривати від 3 до 8 днів.  У дорослих ротавірусна інфекція може мати лише легкі прояви та симптоми або не мати їх взагалі,  для немовлят і дітей раннього віку це захворювання є небезпечним через ризик швидкого зневоднення внаслідок діареї і блювання.
У перші 6 місяців цього року інфекцію діагностували в більше ніж 3,5 тисячі українців, з них майже 3,4 тисячі – діти і більшість – у віці від 1 до 4 років. Такі дані озвучили в Центрі громадського здоров'я України. Для порівняння, за весь 2021 рік в Україні зафіксували 4158 випадків ротавірусного ентериту, з них 4045 – у дітей. Із 8 спалахів ротавірусного ентериту, зареєстрованих у першому півріччі 2022 року, 6 відбулося в пунктах тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб, 2 – у дитсадках.
Інфекція передається фекально-оральним шляхом як безпосередньо, так і під час контакту із зараженими поверхнями й предметами: іграшками, підлогою, меблями, одягом тощо, а також під час прийому їжі.
Основними методами профілактики ротавірусної інфекції є дотримання правил особистої гігієни та вакцинація. Вакцина захищає від ротавірусних гастроентеритів і розвитку тяжких форм захворювання. В Україні щеплення проти ротавірусної інфекції відносять до рекомендованих, тобто вакцинуватися можна власним коштом.
Лікування гострої ротавірусної інфекції є неспецифічним і передбачає насамперед боротьбу із зневодненням. Воно має відновлювати кількість рідини й електролітів в організмі, знижувати інтоксикацію. Антибіотики при ротавірусній інфекції не призначають, адже вони не будуть ефективними.
Зверніться до свого лікаря, якщо ви або ваша дитина маєте:
•    ознаки зневоднення (сухість слизових оболонок (у т.ч. в роті), плач без сліз, зменшення частоти сечовипускання;
•    часту блювоту;
•    діарею понад добу, сліди крові в калі;
•    температуру понад 39 ?;
•    ознаки перевтоми, біль, кволість, незвичну сонливість.
Будьте пильними, бережіть своє здоров’я та здоров’я ваших дітей!

Фото без опису