30 травня – Всесвітній день боротьби проти астми і алергії

  • 212

 

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я щорічно 30 травня відзначається Всесвітній день боротьби проти астми і алергії.

Фото без описуЗа даними статистики, на алергічні захворювання страждає понад 40% світового населення, а до 2025 року ця позначка зросте до 50%. Так, на сьогодні кожен третій житель планети хворий на алергічний риніт і майже кожен десятий – на бронхіальну астму.

Дані невтішні, тому в цей день хотілося б привернути увагу до цих важливих проблем з метою їх профілактики, ранньої діагностики та лікування.

Слово «алергія» у багатьох людей викликає асоціацію з нежиттю, чханням, свербінням у носі, а слово «астма» – з важким диханням. Так воно і є, оскільки бронхіальна астма та алергія тісно взаємопов’язані між собою. Часто бронхіальна астма є наслідком алергічного захворювання.

Алергія – це реакція імунної системи організму на алерген, що призводить до різноманітних порушень в організмі: запалення, спазму бронхів, некрозу, шоку та інших змін.

Щодо бронхіальної астми, то вона є гетерогенним захворюванням, яке зазвичай характеризується хронічним запаленням дихальних шляхів. Визначається за наявністю наступних симптомів: свистячого дихання, задишки, відчуття стискання в грудній клітці та кашлю. 

У значної кількості таких хворих є алергія на ті чи інші речовини, що може стати причиною розвитку захворювання.

Для попередження виникнення алергічних захворювань:

  • регулярно прибирайте і провітрюйте своє помешкання, щоб уникнути впливу домашніх алергенів;
  • скошуйте траву та чагарники, поблизу своїх домоволодінь, щоб запобігти цвітінню та утворенню пилку, який теж є алергеном;
  • на роботі використовуйте засоби індивідуального захисту, щоб уникнути впливу промислових алергенів;
  • відмовтеся від тютюнопаління;
  • при перших проявах алергії зверніться до лікаря;
  • не займайтесь самолікуванням.

Пам’ятайте, що своєчасна діагностика й терапія астми та алергії допоможуть контролювати їхній перебіг і жити повноцінним життям.