Пам'ятка для населення.

 • 1609

  

Громадяни! Уважно прочитайте цю листівку і дійте, як рекомендовано в ній. Пам’ятайте, що ваше життя та здоров’я в більшості буде залежати від умілих та правильних дій

 

ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПРИ ВИЯВЛЕННІ ПІДОЗРІЛОГО ПРЕДМЕТУ,

ЩО МОЖЕ БУТИ ВИБУХОВИМ ПРИСТРОЄМ

 

Характерні ознаки, які вказують на можливу наявність вибухових пристроїв у підозрілому предметі:

 • підозрілі обставини появи предметів - сумок, пакетів, коробок, металевих і скляних ємностей тощо, залишених без догляду власниками в даному місці і в даний час;
 • підозрілі обставини появи щойно поштукатурених або свіжопофарбованих місць на стінах, свіжоскопаної ділянки землі або купи сміття на шляху проходження;
 • наявність у предметів характерного вигляду штатних боєприпасів, учбово-імітаційних, сигнальних, освітлювальних, піротехнічних виробів;
 • наявність очевидних деталей, які приводять вибухові пристрої (ВП) в дію (елементи живлення, тумблери, кнопки, таймери, проводи тощо);
 • прослуховування    роботи    годинникового    механізму    з    підозрілого предмета;
 • наявність у предмета запаху бензину, газу, розчинника, а також інших хімічних речовин;
 • наявність електроприводів (антен, мобільних телефонів), світловоду, який мигтить або безупинно горить;
 • наявність диму, який виходить із предмета;
 • збільшена маса предмета (наприклад - коробка із під цукерок, банка із під кави, книга, записник тощо);
 • наявність у дверях (вікнах) будь-яких сторонніх предметів, закріплених до них шнуром, проводом або  липкою стрічкою.

 

Якщо виявлений предмет, на Вашу думку, не повинен перебувати в цьому місці і видався Вам підозрілим, не залишайте його без уваги.

 

 Батьки! Ви відповідаєте за життя й здоров'я ваших дітей. Поясніть дітям, що будь-який предмет знайдений на вулиці або у під'їзді, може становити небезпеку для їх життя та здоров’я.

 

 

 У разі виявлення Вами залишених без нагляду речей у громадському транспорті, опитайте людей, які перебувають поруч. Встановіть, кому вони належать або хто міг їх залишити. Якщо власника не встановлено, негайно повідомте про знахідку водієві (машиністові), працівникам міліції, рятувальникам. Не намагайтеся заглянути усередину підозрілого пакета, коробки, іншого предмету.

 

 Не підбирайте кинутих речей, якими б привабливими вони не були, у них можуть бути закамуфльовані вибухові пристрої (у банках з-під пива, стільникових телефонах тощо). На вулиці не бийте ногами предмети, що лежать на землі.

 

 Якщо Ви виявили невідомий предмет, який викликає Вашу підозру, в установі, негайно повідомте про знахідку адміністрації та охороні.

 

При виявленні невідомого підозрілого предмету у під'їзді свого будинку, опитайте сусідів. Можливо, він належить комусь із них. Якщо власника не встановлено - негайно повідомте про знахідку у підрозділ МВС України за телефоном 102, Державної Служби Надзвичайних Ситуацій за телефоном 101.

 

 У всіх зазначених випадках:

 • не чіпайте, не пересувайте, не розкривайте виявлений предмет;
 • зафіксуйте час виявлення предмету;
 • намагайтесь зробити все можливе, щоб люди відійшли якнайдалі від знахідки;
 • обов'язково дочекайтеся прибуття представників МВС України (ви є важливим свідком).

 

Не вживайте самостійно ніяких дій зі знахідками або підозрілими предметами, які можуть виявитися вибуховими пристроями - це може призвести до їхнього вибуху, численних жертв і руйнувань.

 Якщо раптом почалася активізація сил безпеки й правоохоронних органів, не проявляйте цікавості, ідіть у інший бік, але не бігцем, щоб Вас не прийняли за супротивника.

 У разі вибуху або стрілянини негайно падайте на землю, краще під прикриття (бордюр, торговельний намет, машину тощо). Для більшої безпеки накрийте голову руками.

 Випадково довідавшись про теракт, що готується, негайно повідомте про це в правоохоронні органи.

Якщо Вам стало відомо про підготовку чи вчинення злочину, негайно повідомте про це в органи Служби безпеки або МВС України.

Олександрійські територіальні курси ЦЗ та БЖД ІІІ категорії Кіровоградської області