ВАКЦИНАЦІЯ ДІТЕЙ ВІД COVID-19

  • 243

Фото без опису

Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13 жовтня 2021 року № 2234 було введено в дію Рішення оперативного штабу МОЗ з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації. 
Національною технічною групою експертів з питань імунопрофілактики рекомендовано проводити вакцинацію осіб віком від 12 до 17 років незалежно від приналежності до групи ризику за умови наявності щеплень, які відповідають віку з урахуванням затверджених протипоказань до вакцинації.
Щеплення дітей мають проводити лише за згоди батьків і лише у їхній присутності. 
Для того, щоб організувати щеплення, батьки мають отримати направлення у свого педіатра або сімейного лікаря і з цим направленням піти до пункту щеплення.
Батьки мають обрати той пункт щеплення, де проводять вакцинацію Pfizer.
Хоча раніше діти мали менші ризики важкого перебігу захворювань або смерті, ніж літні люди, проте штам вірусу «Дельта» виявився більш небезпечніший саме для дітей, і вони частіше мали тяжкий перебіг і потрапляли в лікарні. Окрім того, діти інфікують дорослих – своїх родичів, учителів, для яких ковід може бути смертельним.
Відповідно до інформації державної установи «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», в Кіровоградській області станом на 12.05.2022 року проведено 4719 щеплень дітям віком 12-17 років, 2603 дитини отримали першу дозу, з них 2116 дітей– другу дозу вакцини Pfizer.
Вакцинуйте дітей та захистіть їх від розвитку ускладнень в період пандемії!

Олександрійсько-Приютівське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області