Патронат над дитиною: офіційне працевлаштування та шанс знайти своє покликання
Ви безробітні, маєте власне житло, належні житлово-побутові умови, любите дітей, а також маєте позитивний досвід виховання власних дітей, пропонуємо Вам нову роботу – сімейний патронат.
Патронат над дитиною – це комплексна професійна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та соціально-психологічну реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на той період, коли дитина, її батьки або інші законні представники долають складні життєві обставини.
Патронатний вихователь за свою роботу, яку виконує за договором, отримує грошове забезпечення у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Також патронатний вихователь отримує соціальну допомогу на кожну влаштовану в сім’ю дитину у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідно віку. Соціальна допомога використовується патронатним вихователем у повному обсязі для забезпечення повноцінного харчування, виховання, навчання та розвитку дитини відповідно до її потреб.
Ще раз наголошуємо, що патронатний вихователь має бути незайнятим, адже він не може поєднувати надання послуг патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною.
Тож, якщо ви маєте бажання дати дітям сімейний затишок та турботу і водночас забезпечити власну зайнятість – не зволікайте, звертайтеся до служби у справах дітей, підрозділи якої є в кожній територіальній громаді області.
Нагадаємо, що державна служба зайнятості, у рамках реалізації експериментального проекту щодо впровадження нової моделі надання центрами зайнятості клієнтоорієнтованих послуг, спільно зі службами у справах дітей, регіональними центрами соціальних служб проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу з безробітними задля пошуку кандидатів у патронатні вихователі з числа зареєстрованих безробітних.
І. Яцентюк, провідний фахівець відділу організації сприяння працевлаштуванню обласного центру зайнятості