Маєте податковий борг? - Вам можуть обмежити виїзд за кордон

  • 1209

Фото без опису

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області наголошує, що наявність податкового боргу  призводить до негативних наслідків не тільки для державної казни, а й для самого платника. Не всі платники податків усвідомлюють  або хоча б знають про наслідки такої заборгованості. Податковою службою області  відносно боржників  вживаються відповідні заходи, серед яких надсилання податкових вимог, опис майна у податкову заставу, реєстрація такої застави  в державних реєстрах тощо.

Зокрема, одним із джерел погашення боргів перед державою громадян є особисте майно, що ставить під загрозу добробут власної  сім’ї.  Також, відповідно до ст..6 Закону України «Про  порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», до боржників-підприємців  та посадових осіб  підприємств вживаються заходи щодо тимчасових обмежень у праві виїзду за кордон.

Так,  Законом встановлено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема якщо він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому  виконанню в порядку, встановленому законом, до виконання  зобов’язань. Примусове виконання рішень  судів в Україні покладається на  державну виконавчу службу.

 

За поданням Олександрійського відділу по роботі з податковим боргом управління по роботі з податковим боргом  Головного управління  ДПС у Кіровоградській області