Кошти платників ПДФО мають залишатись на місцях і спрямовуватись на розвиток громад Кіровоградщини

  • 865

Фото без опису

На розгляді у Комітеті Верховної Ради України з питань бюджету знаходяться розроблені Асоціацією міст України спільно з групою народних депутатів законопроекти  №5066 та №5066-1, що пропонують збільшити частку зарахування ПДФО до бюджетів громад із 60 до 65 відсотків.

Законопроекти регламентують зміни, що мають бути відображені у Бюджеті України починаючи із 2022 року. Так, законопроект №5066 передбачає таке збільшення для бюджетів громад за рахунок відповідного зменшення відсотка зарахування податку до державного бюджету, а законопроект №5066-1 – за рахунок відповідного зменшення відсотка зарахування податку до обласних бюджетів.

 «Обидва проєкти спрямовані на досягнення однієї цілі – посилення фінансової спроможності територіальних громад та зміцнення матеріально-фінансової бази місцевого самоврядування. Для місцевого самоврядування збільшення відсотку зарахування ПДФО на 5% це: можливість частково компенсувати видатки перекладені державою на органи місцевого самоврядування, а саме: на утримання закладів профтехосвіти; фінансування державних соціальних гарантій; виплату заробітної плати непедагогічним працівникам закладів середньої освіти, утримання таких закладів, забезпечення навчального процесу; фінансування комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я» - наголосила консультантка з правових питань Кіровоградського РВ АМУ Вікторія Нижник.

Асоціація міст України відзначає, що законопроекти №5066 та №5066-1 є збалансованими та враховують інтереси як державного бюджету, так і місцевих бюджетів. Для громад збільшення відсотку зарахування ПДФО із 60 до 65 відсотків – це отримання додаткового обсягу фінансового ресурсу в обсязі 11,1 млрд. гривень.

Валентина Остапчук (за матеріалами АМУ)


РІШЕННЯ ПРАВЛІННЯ

ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ

ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

«АСОЦІАЦІЯ МІСТ УКРАЇНИ» № 5

 

м. Київ                                                                                                                                          22 квітня 2021 року

 

Про просування законопроєктів щодо збільшення та справедливого зарахування частки ПДФО до місцевих бюджетів

 

Заслухавши інформацію заступника Виконавчого директора АМУ, директора Аналітичного Центру АМУ Рабошука Я.О., Виконавчого директора АМУ О.В. Слобожана щодо законопроєктів, які перебувають на розгляді Верховної Ради України, з питань збільшення частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів та з питань зарахування ПДФО за місцем розташування виробничих потужностей субєктів підприємницької діяльності, Правління Асоціації вирішило:

 

1. Інформацію заступника Виконавчого директора АМУ, директора Аналітичного Центру АМУ Рабошука Я.О., Виконавчого директора АМУ О.В. Слобожана щодо законопроєктів, які перебувають на розгляді Верховної Ради України, з питань збільшення частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів та з питань зарахування ПДФО за місцем розташування виробничих потужностей суб’єктів підприємницької діяльності взяти до відома.

 

2. Підтримати проєкти законів України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо подальшого зміцнення фінансової спроможності громад» № 5066 від 15.02.2021 р., «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо збільшення відсотку зарахування податку на доходи фізичних осіб до бюджетів місцевого самоврядування» № 5066-1 від 04.03.2021 р., які передбачають збільшення частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів.

 

3. Підтримати проєкти законів України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб за фактичним місцем здійснення діяльності фізичними особами» №5244-3 від 30.03.2021 р., «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення сплати податку на доходи фізичних осіб за місцезнаходженням (місцем здійснення діяльності) юридичної особи та її відокремлених підрозділів» №5364 від 12.04.2021 р.

 

4. Членам Правління АМУ провести роботу з народними депутатами України щодо доведення позиції АМУ з метою ухвалення відповідних законопроєктів.

 

5. Регіональним відділенням АМУ довести до відома всіх органів місцевого самоврядування – членів АМУ позицію АМУ та забезпечити її представлення під час роботи з народними депутатами України, в консультативно-дорадчих органах, на заходах АМУ, в ЗМІ тощо.

 

6. Членам Правління АМУ, Виконавчій дирекції АМУ, регіональним відділенням АМУ провести широку інформаційну кампанію в ЗМІ на підтримку позиції АМУ щодо збільшення частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів та з метою сприяння ухваленню відповідних законопроєктів.

 

 

Голова                                                                                                                                               В. Кличко