Не вистачає стажу? Вихід є!

Обов’язковою умовою набуття права на пенсію є наявність необхідного страхового стажу. А якщо не вистачає стажу? Вихід є!

Той, хто працював на умовах неповного робочого часу

Як відомо, страховий стаж обраховується у місяцях. Але неповний місяць роботи може бути зарахований як повний. Що для цього необхідно зробити? Доплатити!

Мешканці Кіровоградщини активно користуються даним правом

У 2020 році таким правом скористалися 296 мешканців Кіровоградщини, сплативши 512,8 тис. грн до бюджету Пенсійного фонду України як доплату до мінімального страхового внеску за окремі місяці роботи, а в 2021 році – вже 87 громадян здійснили доплату (115,8 тис. грн).

Якщо дані персоніфікованого обліку містять відомості про нарахування роботодавцем зарплати менше мінімального розміру

Наприклад, у березні 2006 року ви 15 днів перебували у відпустці без збереження заробітної плати. Мінімальний розмір зарплати в цей період складав 350 грн, а мінімальний страховий внесок – 111,30 грн. Роботодавець нарахував заробітну плату – 230 грн і сплатив страховий внесок – 59,15 грн. Сума сплаченого внеску за цей період менше мінімального. Отже, до страхового стажу зараховується лише 16 днів.

Виправити ситуацію можливо, здійснивши доплату до мінімального страхового внеску в сумі 52,15 грн. За таких умов до вашого страхового стажу буде зараховано 31 день, тобто повний місяць.

Куди звертатися?

Зверніться до сервісного центру Пенсійного фонду та отримайте консультацію фахівця, адже кожен випадок індивідуальний. Фахівець запропонує вам чіткий алгоритм дій для здійснення необхідної доплати.

Важливо!

Таку доплату НЕМОЖЛИВО зробити, якщо за даними системи персоніфікованого обліку за окремі місяці у застрахованої особи відсутні відомості про сплату страхових внесків.

Заступник начальника управління –

начальник відділу забезпечення наповнення бюджету

фінансово-економічного управління

головного управління Пенсійного фонду України