РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХОДІВ, ЯКІ НЕОБХІДНО ЗДІЙСНЮВАТИ НА ПОТЕРПІЛИХ ВНАСЛІДОК ПОВЕНІ ТЕРИТОРІЯХ.

Дата: 18.03.2021 08:40

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХОДІВ, ЯКІ НЕОБХІДНО ЗДІЙСНЮВАТИ
НА ПОТЕРПІЛИХ ВНАСЛІДОК ПОВЕНІ ТЕРИТОРІЯХ

1. Питне водопостачання населення повинно забезпечуватися тільки привізною та фасованою питною водою. Використання колодязної та водопровідної питної води повинно бути заборонено, навіть для господарських потреб, у зв’язку з інтенсивним хімічним та бактеріологічним її забрудненням.
  2. Налагодити постачання населенню продуктів харчування гарантованої якості. Зокрема, забезпечити хлібом, продуктами харчування у вигляді сухих пайків, а також організувати гаряче харчування з використанням пересувних (польових) кухонь, які гарантують якість та безпеку приготовленої їжі. Бажано створити систему громадського харчування на місцях.
  3. Організувати та здійснити заходи з дезінфекції та дератизації на потерпілих від повені територіях для профілактики інфекційних хвороб, розмноження та міграції мишовидних гризунів - переносників збудників природно-вогнищевих інфекційних хвороб.
  4. Після сходу води з ґрунтового покриву необхідно:

провести рекультивацію земель (очистити поверхню грунту від сторонніх предметів: гілля, будівельних конструкцій, сміття, тощо та перекопати городи присадибних ділянок на глибину 20-25 см;

індивідуальні вигрібні вбиральні (туалети), в разі переповнення водою, спорожнити за допомогою асенізаційних машин та продезінфікувати хлорним вапном, або іншими дезінфекційними засобами призначеними для цього;

колодязі звільнити від нанесеного бруду, спорожнити, почистити, та продезінфікувати в них воду за допомогою хлорпатронів;

провести дератизацію в місцях можливого скупчення мишовидних гризунів;

трупи загиблих тварин і птиці зібрати та захоронити на скотомогильниках під контролем фахівців територіальних органів Держпродспоживслужби.

В подальшому організувати проведення дослідження ґрунту на наявність у ньому токсичних сполук (отрутохімікати, важкі метали, нітрати тощо), яєць та личинок геогельмінтів, збудників інфекційних хвороб і провести заходи з рекультивації територій.

Держпродспоживслужба головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Олександрійсько-Приютівське управління.