Попельнастівська громада

Олександрійський міськрайонний центр зайнятості інформує

Дата: 17.09.2020 10:13

Хто має право перевіряти бізнесменів Кіровоградщини? Державна служба з питань праці має право перевіряти, як бізнес виконує трудове законодавство. Хто має право вас перевіряти? Додержання законодавства про працю контролюють інспектори праці, які працюють у Держпраці та її територіальних органах, а також у виконавчих органах міських, сільських та селищних рад. Як відбуваються перевірки? З 31 грудня 2019 року діє новий Порядок контролю за додержанням законодавства про працю, за яким здійснюється перевірка оформлення працівників. Пам’ятайте: • Інспектор праці може прийти без попередження в будь-який час. • Інспектор праці має показати службове посвідчення, а також за вимогою копію направлення на проведення інспекційного відвідування. • Перевірка може проходити на місці або дистанційно. • Максимальний термін перевірки – до 10 днів. • Інспектор має вільний доступ до будь-яких виробничих, службових та адміністративних приміщень. • Інспектор може перевіряти будь-які документи, що стосуються працівників, наодинці або у присутності свідків спілкуватися з керівником та працівниками. • Під час інспекційного відвідування дозволяється робити фото, відео або аудіозаписи, залучати правоохоронні органи.