Попельнастівська громада

Олександрійський міськрайонний центр зайнятості інформує

Дата: 17.09.2020 10:11

Цивільно-правова угода та трудовий договір: у чому різниця? Часто роботодавці укладають з працівниками цивільно-правові угоди, а не трудові. Проте тут ви не можете самі обирати варіанти. У відносинах працівник – роботодавець завжди укладається трудовий договір. Цивільно-правова угода про надання послуг укладається в разі співпраці з незалежним підрядником або особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, тобто займається підприємництвом, бізнесом. Як правило, особа є працівником, якщо: • ви призначаєте її на посаду з певними обов’язками, визначаєте режим роботи та робочий час; • ви контролюєте, як, коли і де вона виконує роботу; • ви сплачуєте фіксовану погодинну, щотижневу або місячну зарплату; • ви платите за процес праці, а не за її результат; • ви надаєте матеріали та обладнання для виконання роботи; • ви надаєте вихідні дні та оплачувані відпустки тощо. Порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками є однаковим для всіх роботодавців. Він включає три основні кроки: • укладення трудового договору; • оформлення наказу про прийняття на роботу; • повідомлення Державної податкової служби.